logo skc

  

 
hostgator discount

28. MEĐUNARODNA TRIBINA KOMPOZITORA

ansambl-gradiliste.jpg

4-9. OKTOBAR VELIKA SALA

Dobro došli na Festival savremene muzike!
Iz mase od 240 prijavljenih partitura, selektorka Festivala, kompozitorka Branka Popović odabrala je 60 ubedljivo najboljih i najzanimljivijih dela iz Belorusije, Danske, Crne Gore, Hrvatske, Tadžikistana, Kanade, Južnoafričke Republike, Grčke, SAD-a, Engleske, Nemačke, Slovenije, Japana, Litvanije, Belgije, Norveške, Južne Koreje, Turske i naše zemlje.
Program čine kompozicije za solo instrumente i raznovrsne kamerne sastave: klavir i harmonika, harfa i gudački trio, orgulje sa trubom, violinom, harmonikom, udaraljkama i glasovima, električna viola u pet deonica. Posebno su zanimljiva dela za dva klavira i dela za orgulje u savremenim zvučnim kombinacijama, kao i kompozicije za velike kamerne ansamble od 9 do 15 instrumenata.
Nastupiće renomirani klavirski duo „LP“, kao i duo koji čine Tea Dimitrijević i Dejan Subotić, ansambl „Studio 6“, ansambl „Gradilište“ pod upravom dirigenta Ivana Markovića i brojni istaknuti muzičari koji su posvećeni izvođenju savremene muzike.
Gosti Tribine su ansambl od 12 članova „In process“ iz Nemačke, koji je jedan od najboljih evropskih izvođača minimalističke muzike, na čijem programu će biti dela klasika ovog muzičkog pravca kao što su Filip Glas i Stiv Rajš, kao i značajna savremena ostvarenja.
Perkusionistički ansambl „SISU“ iz Norveške izvodi dela norveških i srpskih kompozitora, a jedno od najzanimljivijih ostvarenja pisano je u duhu indonežanske gamelan muzike. Ansambl čine samo tri člana koji sviraju na ogromnom broju svih postojećih udaraljki!

PROGRAM FESTIVALA:

PETAK, 4. OKTOBAR U 20.00
SVEČANO OTVARANJE FESTIVALA
URAGAN / KLAVIRSKI DUO TEA I DEJAN
dela: I. Komar, J. Bošnjak, M. Zatkalik, V. Radovanović
KOMAD, KOLAŽ, KOLAČ ZA 20 PRSTIJU / LP DUO
dela: I. Božičević, A. Sokolović, B. Popović, I. Brkljačić, K. Helveg

SUBOTA, 5. OKTOBAR U 18.00
NADOGRADNJA ZA GRUPU MUZIČARA SA TELEFONIMA
ANSAMBL GRADILIŠTE, BEOGRADSKI GUDAČKI KVARTET (KVINTET)
dela: A. Kazimić, A. Perunović, M. Bosnić, T. Stepančić, B. Banović, Lj. Nikolić

NEDELJA, 6. OKTOBAR U 18.00
ROMANCE, WALTZ, KOLTZETRANS / ANSAMBL GRADILIŠTE I SOLISTI
dela: L. Čubrilo, M. Aleksić, I. Ognjanović, D. Papageorgiju, D. Jovanović, S. Savić, T. Milošević
NEDELJA, 6. OKTOBAR U 20.00
IN PROCESS, ANSAMBL ZA SAVREMENU MINIMALISTIČKU MUZIKU (NEMAČKA); dela: F. Glas, U. Gete, V. Tošić, S. Martland, S. Rajš

PONEDELJAK, 7. OKTOBAR U 18.00
KAFANSKI SONORITET / SOLISTI I ANSAMBL STUDIO 6
dela: L. Čuperjani, P. Strahovnik, Č. Šimizu, D. Čemerite, S. Mutić, N. Bogojević
U 20.00
(4) + 1 = 2 / TRINAEST IZVOĐAČA U RAZLIČITIM SASTAVIMA
dela: P. Repanić, F. Kosona, P. Pankert, M. Živković, M. St. Milić, G. Marinković, Z. Erić, I. Žebeljan

UTORAK, 8. OKTOBAR U 20.00
KUDA SA PTICOM NA DLANU / SISU, PERKUSTIONISTIČKI ANSAMBL (NORVEŠKA); dela: I. Stefanović, A. Nordhajm, R. Varing

SREDA, 9. OKTOBAR U 20.00
SVETLOST - PROBOJI / ANSAMBL GRADILIŠTE, dirigent Ivan Marković, Vladimir Cvijić, klavir, Mina Marković, sopran; dela: V. Tošić, S. Hong, M. Longo, D. Adžić, E.Sihan Kaleli, L. Đorđević

 28. međunarodna tribina kompozitora  28. međunarodna tribina kompozitora  28. međunarodna tribina kompozitora
 28. međunarodna tribina kompozitora  28. međunarodna tribina kompozitora  28. međunarodna tribina kompozitora

Pin It

Please publish modules in offcanvas position.

Studentski kulturni centar - Kralja Milana 48, Beograd